Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Aktuality

Aktuality

Na začátku prázdnin pomáhaly asistenční společnosti u 2.700 nepojízdných aut

Čtvrtek | 4. července 2024

Rušný provoz na silnicích a s tím související zvýšený zájem o pomoc u nepojízdných aut zaznamenala také Česká asociace asistenčních společností ČAAS. Jejich pracovníci s odtahovými vozy od pátku 28. 6. do neděle 30. 6. 2024 vyjížděli k téměř 2.700 případům v zahraničí, ale také na českých dálnicích.

Více informací

České dovolenkáře zachraňuje letecká ambulance

Úterý | 25. června 2024

Mozková mrtvice, komplikovaná zlomenina či onemocnění srdce jsou statisticky nejčastějšími zdravotními komplikacemi, které vyžadují rychlý transport pacienta z ciziny do českého zdravotnického zařízení. Loni přepravili členové České asociace asistenčních společností (ČAAS) letecky 505 a pozemní cestou pak 572 zraněných a nemocných českých turistů.

Více informací

Počasí startuje motorkářskou sezónu dříve. Nejčastěji si motorkáři volají asistenční pomoc k defektu

Pondělí | 18. března 2024

Teplotně příznivé počasí láká majitele motocyklů k prvním výletům. Nedostatečná kontrola stroje po zimě, výmoly nebo zbytky štěrku na silnicích mohou zvláště ze začátku sezóny vést k poruše stroje nebo dokonce k nehodě. Loni vyjížděli členové ČAAS k téměř 2800 případů nepojízdných motocyklů.

Více informací

Na neopatrné lyžaře číhají v zahraničí „lovci nehod“

Úterý | 23. ledna 2024

ČAAS varuje před fenoménem tzv. lovců nehod na sjezdovkách ve velkých lyžařských střediscích, zejména v Itálii a Rakousku. Stres, jazyková bariéra i neznalost práva pak nahrávají „lovcům nehod“, kteří zneužijí situace a českého turistu mohou připravit o nemalé peníze, přitom jeho zdravotní stav po úrazu ještě zhoršit.

Více informací

Víte, že

až 90 % klientů,

kterým se v zahraničí stane úraz, využije službu asistence své pojišťovny?

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz