Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Aktuality

Česká asociace asistenčních společností zvolila své vedení

Do čela České asociace asistenčních společností (ČAAS) byl opět zvolen Marek Jaroš (Global Assistance). Jako prezident asociace se zaměří na prohloubení spolupráce s Ministerstvem zahraničních věcí nejen při repatriacích občanů s duševními onemocněními, spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic v rámci projektu Centrálního dispečinku odtahů i s Českou kanceláří pojistitelů a Českou asociací pojišťoven v projektech Nehodového centra pojišťoven a Linky pomoci řidičům 1224. Cílem bude také zvýšení prestiže oboru smluvních asistenčních společností pojišťoven, zkvalitnění asistenčních služeb a širší využití moderních technologií. Funkci 1. viceprezidenta bude zastávat Zbigniew Macura (Allianz Partners), 2. viceprezidentem se stal Jan Procházka (Europ Assistance), a prezidium doplňuje ještě člen Petr Skok (Euro-Center Holding SE). ČAAS sdružuje nejvýznamnější asistenční společnosti působící v ČR, které každoročně pomáhají tisícům lidí s nepojízdnými automobily, zdravotními komplikacemi v zahraničí nebo opravami spotřebičů v domácnostech.

 

„Ať už se jedná o porouchané auto, zdravotní komplikace nebo jiné nepříjemnosti, asistenční služby jsou tu, aby lidem pomohly. Naší snahou je zajistit, aby veřejnost měla lepší povědomí o tom, že tyto služby jsou často součástí jejich pojištění a mohou jim výrazně ulehčit v těžkých situacích. V budoucnu se budeme zaměřovat na to, aby pomoc byla rychlá, efektivní a dostupná, a to nejen v oblasti cestování, ale také v dalších oblastech, jako je zdravotní, právní či domácí asistence,“ uvádí Marek Jaroš, prezident ČAAS a generální ředitel a předseda představenstva členské společnosti Global Assistance.

 

Pro veřejnost je dosud málo známé, že členové ČAAS spolupracují s Ministerstvem zahraničních věcí při repatriacích psychicky nemocných občanů ČR zpět do vlasti. Tyto transporty jsou organizačně velmi náročné. V loňském roce zajistila ČAAS šest takových repatriací a letos už také šest. Členové asociace se rovněž podílejí na úspěšných projektech, jako je Nehodové centrum pojišťoven (NCP) a Linka pomoci řidičům 1224 (LPŘ).

Projekt NCP umožňuje motoristům využít předplacené asistenční služby od pojišťovny i v případech, kdy si sami nemohou zavolat odtah, například kvůli zranění při nehodě. Zároveň usnadňuje práci policie v komplikovaných situacích a zaručuje vysokou kvalitu služeb s krátkými dojezdovými časy na všech typech pozemních komunikací v ČR, včetně dálnic.

Projekt LPŘ poskytuje nejrychlejší přístup k asistenčním službám v případě nepojízdného vozidla na silnicích v ČR, ať už jde o nehodu nebo technickou poruchu. Na obou projektech se podílejí členové ČAAS, kteří poskytují motoristickou asistenci a zavázali se dodržovat vysoké standardy poskytovaných služeb.

 

 

Rozhovor s Markem Jarošem, prezidentem ČAAS a generálním ředitelem a předsedou představenstva členské společnosti Global Assistance.

 

1.     Byl jste opětovně zvolen do čela asociace. Jakých cílů chcete v roli prezidenta ČAAS dosáhnout?

MJ: Jako hlavní cíl vidím rozvoj strategických spoluprací, jakými jsou například Ministerstvo zahraničních věcí, ŘSD, ČKP a ČAP. Zaměříme se hlavně na rychlost a kvalitu poskytování asistenčních služeb, aby tyto ukazatele i nadále zůstaly na velmi vysoké hodnotě a byli jsme vždy a za všech okolností připraveni se postarat o naše klienty, kteří potřebují pomoc.

 

 

2.     Jaké vnímáte největší výzvy, které v současnosti řeší trh poskytování asistenčních služeb?

MJ: Za velkou výzvu osobně považují zvýšení povědomí, prestiže a důležitosti asistenčních služeb, což se teď mimochodem ukázalo právě při povodních. Právě my v asistenčních službách jsme tím prvním kontaktem, na který lidé spoléhají, když potřebují pomoc.

 

3.     Jak konkrétně se zapojily asistenční společnosti do pomoci lidem postiženým povodněmi?

MJ: Podobně jako ostatní členské společnosti jsme i my v Global Assistance bedlivě sledovali předpovědi počasí, a podle toho jsme flexibilně řídili kapacity našich asistenčních center, abychom byli připraveni na zvýšený počet příchozích hovorů od našich klientů a neprodloužila se čekací doba. Stejným způsobem jsme řídili kapacity naší partnerské sítě a z regionů, které nebyly povodněmi zasaženy, jsme alokovali kapacity právě do povodněmi postižených regionů.

 

4.     Jak vypadá současná spolupráce s ŘSD?

MJ: Spolupráci s ŘSD jsme zahájili 1.1.2024 a průběžně ji rozšiřujeme a prohlubujeme. Tuto spolupráci vnímám jako strategickou a jsem velmi rád, že se jí účastní hned dvě členské společnosti. Jedná se o zajištění Centrálního dispečinku odtahů ŘSD, který má na starosti odstraňování překážek v silničním provozu na dálnicích v ČR.

 

5.     Veřejnosti je málo známý fakt, že asistenční společnosti ČAAS úzce spolupracují s Ministerstvem zahraničních věcí. O co vlastně jde?

MJ: Tato spolupráce má dvě úrovně a je pro nás také strategická a velmi důležitá. První úrovní je zajištění nestandardních transportů psychiatrických pacientů ze zahraničí zpět do ČR, druhou úrovní je spolupráce s konzulárními úřady v zahraničí. Zde se zabýváme nastavením spolupráce mezi konzulárními úřady a asistenčními společnostmi a kalibrací postupů tak, aby byla zajištěna maximální spokojenost občanů jednotlivých zemí.

 

 

Další články

Česká asociace asistenčních společností zvolila své vedení

21/10
2024

Do čela České asociace asistenčních společností (ČAAS) byl opět zvolen Marek Jaroš (Global Assistance).

ČAAS v reportáži České televize k pneumatikám

18/10
2024

V reportáži České televize vysílané živě dne 18.10.2024 hovořil tiskový mluvčí ČAAS o zimních pneumatikách a poradil motoristům...

Na začátku prázdnin pomáhaly asistenční společnosti u 2.700...

04/07
2024

Rušný provoz na silnicích a s tím související zvýšený zájem o pomoc u nepojízdných aut zaznamenala také Česká asociace asistenč...

Víte, že

až 13 % rekreačních sportovců

způsobilo druhému škodu na zdraví nebo na majetku, která přímo souvisela s jejich sportovní činností? Nejčastěji šlo o zranění při lyžování, cyklo či inline stezkách či v bazénech. Náklady na úhradu škod při sportu činí stovky tisíc korun.

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz