Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Pro média

Tiskové zprávy

Na začátku zimní sezóny riskuje každý pátý řidič na nevyhovujících pneumatikách

Úterý | 31. října 2023

z praxe členů České asociace asistenčních společností (ČAAS), podle kterých jezdí na začátku zimní sezóny zhruba 15-20 % řidičů na nevhodných či zcela špatných pneumatikách. Přitom podle zákona mají řidiči osobních automobilů povinnost od 1. listopadu používat zimní pneumatiky.

Stáhnout dokument

Češi se za dovolenou přesouvají z Chorvatska dál na Balkán

Středa | 25. října 2023

Během letošního léta asistovali členové ČAAS u téměř 59 tisíc případů nepojízdných vozů v tuzemsku i zahraničí. Meziročně vzrostl také počet případů, kdy asistenční společnosti zasahovaly u nepojízdných obytných vozů a motocyklů.

Stáhnout dokument

Čeští cyklisté se učí využívat cykloasistenci

Středa | 30. srpna 2023

Chladnější počasí během léta i snaha Čechů trávit dovolenou aktivněji než opalováním u vody vedou k tomu, že lidé častěji volí výlety na kole. Potvrzují to data České asociace asistenčních společností (ČAAS), která sleduje každoroční nárůst počtu asistenčních zásahů u nepojízdných kol.

Stáhnout dokument

Prasklá pneumatika i převrácený kamion, asistenční společnosti pomáhají řidičům v nouzi i na dálnicí

Středa | 7. června 2023

Členové České asociace asistenčních společností (ČAAS) loni pomohli na českých dálnicích vyřešit přes 168 tisíc případů nepojízdných vozů, nejčastěji osobních aut. Cílem je nepojízdný automobil co nejrychleji odstranit z komunikace, aby byla opět průjezdná, a dostat řidiče i posádku do bezpečí.

Stáhnout dokument

Za teplem zamířilo letos v zimě až o 60 % více Čechů než loni

Úterý | 21. března 2023

Větší počet cestovatelů v zimě v exotice potvrzuje České asociace asistenčních společností (ČAAS), jejíž členové letos oproti loňské zimní sezóně vyřídili o 60 % více asistenčních zásahů v exotických zemích Blízkého východu, jihovýchodní Asie, Latinské Ameriky apod.

Stáhnout dokument

„Lovci nehod“ číhají na i na lyžaře na sjezdovkách v Alpách

Pátek | 27. ledna 2023

Turisti na zimní dovolené v cizině naletí „lovcům nehod“, podvodníkům ze zahraničních soukromých zdravotnických zařízení, která postiženému účtují za nadbytečné zdravotní úkony. Jedinou účinnou obranou je přitom vždy v případě zdravotních komplikací ihned kontaktovat asistenční společnost pojišťovny.

Stáhnout dokument

Kontakt pro média

Aleš Povr

608 272 217

press@caas.cz

 

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz