Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Aktuality

Velké změny ve vedení České asociace asistenčních společností

 

Ve vedení České asociace asistenčních společností (ČAAS) došlo ke změnám, dlouholetého prezidenta asociace Petra Bolda vystřídal Marek Jaroš, ředitel členské asistenční společnosti Global Assistance. Bold stál u zrodu asociace a úspěšně fungujícího projektu Nehodového centra pojišťoven, Linky pomoci řidičům 1224 a dalších společných projektů s Českou asociací pojišťoven a Českou kanceláří pojistitelů. Rovněž byl nejdéle sloužícím prezidentem ČAAS v historii asociace. Prezidium ČAAS rovněž zvolilo Petra Bolda čestným prezidentem asociace. ČAAS zastupuje nejvýznamnější asistenční společnosti působící v ČR (Europ Assistance, Global Assistance, Allianz Partners a Euro-Center).

 

Petr Bold opouští post prezidenta ČAAS po 14 letech svého působení. Stál u zrodu této oborové asociace, ale přímo se podílel i na rozvoji oblasti asistenčních služeb v ČR. „Asistenční služby v té době byly na samém počátku živelného rozvoje. Cítili jsme potřebu sjednotit standardy našich služeb tak, aby se zajistila kvalitní pomoc nejen motoristům, ale také v oblastech cestovního ruchu, zdravotní a právní pomoci. Velmi podstatné bylo získání vzájemné důvěry, přestože jednotlivé asistenční společnosti byly a do dneška jsou v konkurenčním postavení, které je pro ně hnacím motorem dalšího rozvoje. Mám největší radost z toho, že se podařilo vzájemnou důvěru najít a spolupracovat na společných projektech s Českou asociací pojišťoven a Českou kanceláří pojistitelů. Díky společnému úsilí členů asociace i pojišťoven jsme vytvořili velmi úspěšný projekt Nehodového centra pojišťoven a Linku pomoci řidičům 1224,“ shrnuje dosažené úspěchy bývalý prezident asociace Petr Bold.

Projekt Nehodového centra pojišťoven garantuje přístup motoristovi k předplaceným asistenčním službám od pojišťovny i v případě, že není schopen si sám zavolat odtah, například z důvodu zranění při nehodě. Současně zjednodušuje práci policie ve složitých případech a zaručuje vysokou kvalitu služeb, včetně krátkých dojezdových časů v ČR na všech typech pozemních komunikací včetně dálnic. Projekt Linka pomoci řidičům 1224 poskytuje nejrychlejší přístup k asistenčním službám v případě nepojízdného vozidla na silnicích v ČR, a to jak z důvodu nehody, tak poruchy vozidla. Na realizaci obou projektů se podílí členové ČAAS, kteří zajišťují motoristickou asistenci, současně se zavázali plnit vysoké standardy poskytovaných služeb.

 

„Bez nadsázky mohu říci, že v současné době je úroveň asistenčních služeb v oblasti motorismu v České republice tak vysoká, že v porovnání se zahraničím se řadí mezi vůbec nejlepší v Evropě. Všechny významné pojišťovny v ČR poskytují v rámci svých produktů asistenční služby, což se stalo běžným standardem. Tento rozsah asistenčních služeb poskytovaných pojišťovnami je v porovnání se zahraničím zcela výjimečný. Členové asociace však rozšiřují ve spolupráci s pojišťovnami významně svou činnost také v oblasti cestovního ruchu, zdravotní asistence, právní a domácí asistence, z nichž poslední jmenovaná pomáhá občanům při řešení problémů v jejich běžném životě. ČAAS je dnes partnerem pro Ministerstvo zahraničních věcí a členské asistenční společnosti jsou připraveny pomoci řešit zastupitelským úřadům v zahraničí škody velkého rozsahu i složité asistenční zásahy,“ říká Bold a dodává: „Při zpětném pohledu na mé mnohaleté působení v roli prezidenta ČAAS mám největší radost z toho, že se podařilo rozvinout vzájemnou spolupráci asistenčních společností při zachování zdravé konkurence, která však není vzájemně likvidační.“ Petr Bold byl prezidiem ČAAS zvolen čestným prezidentem asociace.

 

Novým prezidentem ČAAS byl zvolen Marek Jaroš

 

Vedení ČAAS se nově ujal dosavadní 2. viceprezident asociace, člen prezidia ČAAS a ředitel jedné z členských asistenčních společností, Marek Jaroš. Roli ČAAS vnímá Jaroš jako důležitou platformu smluvních asistenčních společností pojišťoven, která vyjadřuje společný postoj v zásadních otázkách pro celé odvětví. Nový prezident ČAAS se chce věnovat dalšímu rozvoji asistenčního trhu, zvýšení povědomí o činnosti asistenčních společností, které jsou v první linii u téměř všech nepříjemností, které mohou klienty pojišťoven potkat. „Velmi si vážím práce Petra Bolda, na kterou bych rád navázal. Budu usilovat o posílení našeho odvětví a povědomí o našich službách a činnosti vůči našim partnerům, státním organizacím i veřejnosti. Naši klienti často nevidí nepřetržitou práci stovek operátorů call center, lékařů na telefonu i dalších lidí, kteří stojí za každým asistenčním zásahem. Klienti se osobně setkají s řidičem sanity, nebo odtahového vozidla, s řemeslníkem, ale už si neuvědomí, že za tím vším stojí asistenční společnost a pojišťovna, která zajistí nejrychlejší, nejkvalitnější asistenční zásah s co nejmenším finančním dopadem na klienta. I tento pohled na asistenční společnosti bych rád v čele asociace posílil. Určitě pak budu klást důraz na hájení společných zájmů smluvních asistenčních společností, což povede k dalšímu rozvoji tohoto rozvíjejícího se segmentu,“ uvedl Marek Jaroš.

Prezidium asociace zvolilo do funkce druhého viceprezidenta asociace pana Jana Procházku z asistenční společnosti Europ Assistance.

 

 

Ing. Marek Jaroš (prezident České asociace asistenčních společností, generální ředitel Global Assistance)

Absolvent fakulty Mezinárodních vztahů na VŠE. Celý profesní život se pohybuje v oblasti asistenčních služeb. Od roku 1996 pracoval ve společnosti CS Assist Consult jako operátor a následně jako vedoucí auto asistence. Od roku 2002 jako Technical Operations Manager ve společnosti International SOS Assistance (CZ), následně jako výkonný ředitel ve společnosti SOS Assist. Od 1. 6. 2012 působí ve společnosti GLOBAL ASSISTANCE a.s., nejdříve jako ředitel analytického úseku, od 1. 6. 2014 jako člen představenstva a od 1. 1. 2016 je předsedou představenstva a generálním ředitelem této významné asistenční společnosti.

Související dokumenty

Velké změny ve vedení České asociace asistenčních společnostíStředa | 11. ledna 2023

Další články

Na začátku zimní sezóny riskuje každý pátý řidič na...

31/10
2023

z praxe členů České asociace asistenčních společností (ČAAS), podle kterých jezdí na začátku zimní sezóny zhruba 15-20 % řidičů...

Bilance letní sezóny na silnicích

25/10
2023

Léto skončilo a tak se hodí ohlédnutí za uplynulou letní sezónu z pohledu asistenční pomoci motoristům. Členové ČAAS během leto...

Čeští cyklisté se učí využívat cykloasistenci

30/08
2023

Česk8 asociace asistenčních společností sleduje každoroční nárůst počtu asistenčních zásahů u nepojízdných kol. Zatímco v roce ...

Víte, že

až 13 % rekreačních sportovců

způsobilo druhému škodu na zdraví nebo na majetku, která přímo souvisela s jejich sportovní činností? Nejčastěji šlo o zranění při lyžování, cyklo či inline stezkách či v bazénech. Náklady na úhradu škod při sportu činí stovky tisíc korun.

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz