Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Pro média

Tiskové zprávy

Čechy láká zahraniční dovolená více než loni. Asistenční společnosti pružně reagují na protiepidemic

Středa | 21. července 2021

Letošní letní sezóna je velice specifická kvůli pravidlům pro cestování, které se rychle mění a jsou odlišná pro jednotlivé země. Podle odhadů členů České asociace asistenčních společností (ČAAS) vzroste počet českých turistů cestujících do zahraničí o 20-30 % oproti roku 2020. Bilance však stále nedosáhne „normálních“ sezón před covid-19.

Stáhnout dokument

Asistenční společnosti pomáhají v tornádem poškozených moravských obcích

Úterý | 29. června 2021

Členové ČAAS aktivně pomáhají v moravských obcích postižených tornádem. Aktuálně navýšili počty aktivních operátorů a posílili směny call center, která tak během víkendu fungovala v plném provozu. Již bezprostředně po události odtahovaly asistenční společnosti poškozená vozidla a poskytovaly další potřebné služby.

Stáhnout dokument

Cyklisté asistenci zatím příliš nevyužívají, mohou to změnit elektrokol

Pondělí | 31. května 2021

Pandemie zvýšila zájem Čechů o cyklistiku, často jako alternativní možnost aktivního trávení volného času bez přístupu na uzavřená sportoviště. Cykloasistenci mohou využít jak jednotlivci, tak rodina, a chrání cyklisty na nových i starších kolech. Česká asociace asistenčních společností (ČAAS) loni eviduje 50 asistenčních zásahů u cyklistů.

Stáhnout dokument

Koronavirus ze silnic motorky nevyhnal, asistenční společnosti motorkářům pomáhaly častěji

Čtvrtek | 22. dubna 2021

Pandemie v minulém roce neomezila vyjížďky motorkářů. Vyplývá to z roční bilance počtu zásahů členů České asociace asistenčních společností (ČAAS), kteří zasahují také u nepojízdných motorek. V loňském roce řešili 2044 případů, tedy o 14 % více než v roce 2019.

Stáhnout dokument

Výmoly a štěrk – nejčastější „jarní“ viníci zničených pneumatik

Úterý | 9. března 2021

Zatímco zima pomalu končí, problémy řidičům přidělávají nově vzniklé výmoly a zbytky posypových materiálů na silnicích. Právě ty stojí podle zkušeností členů České asociace asistenčních společností za řadou dopravních nehod v této roční době. Za rok 2020 provedli členové ČAAS více než 21 tisíc asistenčních zásahů v důsledku defektu pneumatiky.

Stáhnout dokument

Sníh a led na silnicích – motoristům v nouzi pomůže asistenční společnost

Středa | 13. ledna 2021

Sněhová pokrývka a silný mráz v současnosti komplikuje život motoristům. Členové České asociace asistenčních společností (ČAAS) ročně zasahují v průměru u 10.000 případů vozů nepojízdných kvůli mrazu. Nejčastějšími poruchami byly vybité autobaterie, poruchy motoru a zamrzlé palivo, výjimkou nejsou ani nehody.

Stáhnout dokument

Kontakt pro média

Aleš Povr

608 272 217

press@caas.cz

 

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz