Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Pro média

Tiskové zprávy

Asistenční společnosti jsou připraveny pomáhat českým turistům v zahraničí, nicméně v létě očekávají

Pondělí | 15. června 2020

Během loňské letní sezóny zasahovali členové České asociace asistenčních společností (ČAAS) u cca 30 tisíc případů zdravotních komplikací Čechů v cizině. Pro letošní rok očekávají nižší počet zásahů, což platí nejen pro zdravotní asistenci, ale i pro pomoc motoristům s nepojízdnými vozidly.

Stáhnout dokument

Motorkářská sezóna začala kvůli koronaviru později, asistenční společnosti pomáhají motorkářům

Úterý | 19. května 2020

Nouzový stav v ČR vyhlášený kvůli riziku nákazy Covid-19 dočasně snížil počet motorových vozidel na silnicích a motorkářská sezóna proto začala o několik týdnů později. Nyní je však již v plném proudu a asistenční společnosti již letos pomohly stovkám motorkářů. Vyplývá to ze statistik členů České asociace asistenčních společností (ČAAS).

Stáhnout dokument

Nehod a poruch ubylo, asistenční společnosti přijaly přísná bezpečnostní opatření pro ochranu zdraví

Pondělí | 20. dubna 2020

Omezení volného pohybu pro obyvatele ČR se promítlo i do silničního provozu. Potvrzují to data členů České asociace asistenčních společností (ČAAS), kteří zasahují u nepojízdných automobilů. Od začátku vyhlášení nouzového stavu do konce března 2020 zaznamenala ČAAS pokles počtu řešených asistenčních zásahů o 30-40 % oproti průměru.

Stáhnout dokument

Asistenční společnosti pomáhají Čechům v oblastech zasažených koronavirem

Čtvrtek | 27. února 2020

Na situaci vyvolanou koronavirem ihned zareagovaly asistenční společnosti, členové České asociace asistenčních společností (ČAAS). Ihned proškolili operátory svých zdravotnických týmů, aby byli schopni klientům poradit, jak se zachovat při podezření na toto onemocnění a zajistit jim lékařské vyšetření v nejbližší vhodné nemocnici.

Stáhnout dokument

Asistenční společnosti jsou připraveny na nárůst zásahů u elektromobilů

Středa | 8. ledna 2020

Asistenční společnosti, které jsou členy České asociace asistenční společností (ČAAS), ročně realizují cca 300.000 asistenčních zásahů u nehod či poruch vozidel. Zásahy u elektromobilů však v současnosti tvoří pouze zlomek z celkového počtu řešených případů.

Stáhnout dokument

O váš klid během vánočních svátků se starají stovky pracovníků asistenčních společností

Pátek | 20. prosince 2019

Během vánočních svátků dokáže nepojízdné auto, úraz na lyžích nebo rozbité topení hodně potrápit. S řešením podobných situací se můžete obrátit na svou asistenční společnost, jejíž pracovníci vám pomohou i během vánočních svátků. V minulém roce zasahovali členové ČAAS během tří svátečních dní u téměř 2.200 případů.

Stáhnout dokument

Kontakt pro média

Aleš Povr

608 272 217

press@caas.cz

 

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz