Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Pro média

Tiskové zprávy

Za teplem zamířilo letos v zimě až o 60 % více Čechů než loni

Úterý | 21. března 2023

Větší počet cestovatelů v zimě v exotice potvrzuje České asociace asistenčních společností (ČAAS), jejíž členové letos oproti loňské zimní sezóně vyřídili o 60 % více asistenčních zásahů v exotických zemích Blízkého východu, jihovýchodní Asie, Latinské Ameriky apod.

Stáhnout dokument

„Lovci nehod“ číhají na i na lyžaře na sjezdovkách v Alpách

Pátek | 27. ledna 2023

Turisti na zimní dovolené v cizině naletí „lovcům nehod“, podvodníkům ze zahraničních soukromých zdravotnických zařízení, která postiženému účtují za nadbytečné zdravotní úkony. Jedinou účinnou obranou je přitom vždy v případě zdravotních komplikací ihned kontaktovat asistenční společnost pojišťovny.

Stáhnout dokument

Velké změny ve vedení České asociace asistenčních společností

Středa | 11. ledna 2023

Ve vedení České asociace asistenčních společností (ČAAS) došlo ke změnám, dlouholetého prezidenta asociace Petra Bolda vystřídal Marek Jaroš, ředitel členské asistenční společnosti Global Assistance. Bold stál u zrodu asociace a úspěšně fungujícího projektu Nehodového centra pojišťoven, Linky pomoci řidičům 1224 a dalších projektů.

Stáhnout dokument

Příchod zimy zaskočil řidiče, asistenční společnosti o víkendu pomáhaly více než 2000 motoristům

Úterý | 22. listopadu 2022

Rychlý příchod mrazivých teplot, ledovka na silnicích i první sníh – vlna chladného počasí o uplynulém víkendu potrápila české řidiče. Členové České asociace asistenčních společností (ČAAS) vyjížděli k více než 2 tisícům případů, což je o 20 % více oproti předchozímu víkendu, kdy panovalo v ČR mírné počasí.

Stáhnout dokument

Podzimní „starosti“ motoristů na silnicích: zvířata, kluzká vozovka na nevhodných pneumatikách

Čtvrtek | 27. října 2022

S příchodem podzimu musí motoristé počítat častěji s rizikem střetu se zvěří, kluzkou vozovkou i zhoršenou viditelností. Kromě případů rozbitých nárazníků, čelních skel vysílají členové České asociace asistenčních společností (ČAAS) do terénu častěji vyprošťovací techniku pro auta, která po kolizi skončila mimo silnici.

Stáhnout dokument

Češi se vrátili auty do tradičních dovolenkových destinací, boom opět zažilo Chorvatsko

Úterý | 20. září 2022

Autem do Chorvatska nebo za turistickými lákadly do sousedních zemí – tak vypadala letošní dovolená českých motoristů z pohledu asistenčních společností. Členové České asociace asistenčních společností (ČAAS), kteří pomáhají motoristům v nouzi, během léta asistovali u téměř 61 tisíc případů nepojízdných vozů v tuzemsku i zahraničí.

Stáhnout dokument

Kontakt pro média

Aleš Povr

608 272 217

press@caas.cz

 

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz