Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Pro média

Tiskové zprávy

Koronavirus zvýšil nároky na asistenční zásahy v zahraničí, zájem o cestování v zahraničí klesá

Středa | 30. září 2020

Omezení spojená s koronavirem značně snížila možnosti cestování Čechů do zahraničí. Potvrzuje to bilance České asociace asistenčních společností (ČAAS), která během letních prázdnin zaznamenala více než 85% pokles realizovaných asistenčních zásahů v cestovní asistenci.

Stáhnout dokument

Asistenční společnosti: o prázdninách meziročně klesl počet zásahů na silnicích o 40 %

Čtvrtek | 17. září 2020

Podle členů České asociace asistenčních společností (ČAAS) zasahovala jejich asistenční vozidla během července a srpna 2020 u téměř 51 tisíc nepojízdných vozidel v ČR i v zahraničí, což je o 40 % méně než vloni.

Stáhnout dokument

Češi tráví dovolenou v tuzemsku, cyklistům pomůže v nouzi asistence

Úterý | 11. srpna 2020

Cyklistické výlety mohou sportovcům pokazit poruchy či dokonce nehody. Cyklistům v takových situacích pomohou asistenční společnosti. Cykloasistenci mohou využít jak jednotlivci, tak rodina, a chrání nová i starší kola, zajímavostí je také služba pro elektrokola, koloběžky a elektrokoloběžky.

Stáhnout dokument

Asistenční společnosti jsou připraveny pomáhat českým turistům v zahraničí, nicméně v létě očekávají

Pondělí | 15. června 2020

Během loňské letní sezóny zasahovali členové České asociace asistenčních společností (ČAAS) u cca 30 tisíc případů zdravotních komplikací Čechů v cizině. Pro letošní rok očekávají nižší počet zásahů, což platí nejen pro zdravotní asistenci, ale i pro pomoc motoristům s nepojízdnými vozidly.

Stáhnout dokument

Motorkářská sezóna začala kvůli koronaviru později, asistenční společnosti pomáhají motorkářům

Úterý | 19. května 2020

Nouzový stav v ČR vyhlášený kvůli riziku nákazy Covid-19 dočasně snížil počet motorových vozidel na silnicích a motorkářská sezóna proto začala o několik týdnů později. Nyní je však již v plném proudu a asistenční společnosti již letos pomohly stovkám motorkářů. Vyplývá to ze statistik členů České asociace asistenčních společností (ČAAS).

Stáhnout dokument

Nehod a poruch ubylo, asistenční společnosti přijaly přísná bezpečnostní opatření pro ochranu zdraví

Pondělí | 20. dubna 2020

Omezení volného pohybu pro obyvatele ČR se promítlo i do silničního provozu. Potvrzují to data členů České asociace asistenčních společností (ČAAS), kteří zasahují u nepojízdných automobilů. Od začátku vyhlášení nouzového stavu do konce března 2020 zaznamenala ČAAS pokles počtu řešených asistenčních zásahů o 30-40 % oproti průměru.

Stáhnout dokument

Kontakt pro média

Aleš Povr

608 272 217

press@caas.cz

 

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz