Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Pro média

Tiskové zprávy

Rušný poslední prázdninový víkend na silnicích si pravidelně vyžádá o 30 % více asistenčních zásahů

Čtvrtek | 29. srpna 2019

Poslední prázdninový víkend usedá za volant větší množství řidičů, hustý provoz nahrává dopravním nehodám a časté jsou i poruchy aut. Napilno mají každoročně v tomto termínu také členové České asociace asistenčních společností (ČAAS), k nepojízdným automobilům vyjíždí v průměru o 30 % častěji než o běžných letních víkendech.

Stáhnout dokument

Neriskujte, nechte vosí hnízdo odborně zlikvidovat asistenční společnost

Úterý | 16. července 2019

Bodnutí vosou je nejen bolestivé, ale podle zdravotníků může u citlivých osob vyvolat alergickou reakci s fatálními následky. Odstranění zejména větších sršních a vosích hnízd, tzv. desinsekci, je vhodné nechat na odbornících, kteří jsou na takový zásah vybaveni.

Stáhnout dokument

Asistenční společnosti přepraví z dovolené do ČR ročně 1250 pacientů se závažným úrazem či nemocí

Pondělí | 24. června 2019

Členové České asociace asistenčních společností (ČAAS) každoročně přepraví ze zahraničí letecky 550 a pozemní ambulancí 700 zraněných a nemocných českých turistů. Jedná se o případy zdravotních potíží, které vyžadují transport pacienta z ciziny do českého zdravotnického zařízení.

Stáhnout dokument

Musíte v zahraničí k doktorovi? S komunikací vám pomůže operátor asistenční společnosti a komunikačn

Pondělí | 3. června 2019

Nejčastěji se v rámci asistence k cestovnímu pojištění řeší zdravotní obtíže, proto mezi nejžádanější asistenční služby patří komunikace v nejčastějších cizích jazycích s lékařským zařízením v zahraničí. Bezprostředně po vzniku zdravotních komplikací mohou českým turistům pro komunikaci s lékařem velmi dobře posloužit komunikační karty

Stáhnout dokument

Asistenční společnosti se připravují na rušný velikonoční víkend na silnicích

Středa | 17. dubna 2019

Velikonoční svátky s sebou každoročně přináší intenzivnější provoz na silnicích a tím i vyšší pravděpodobnost, že někteří řidiči do cíle nedojedou kvůli poruše nebo dopravní nehodě. Motoristům v nouzi pomáhají asistenční společnosti, podle České asociace asistenčních společností během Velikonoc vyjedou jejich pracovníci až k 2000 případům.

Stáhnout dokument

Asistenční společnosti ročně pomohou 3 tisícům motorkářům

Čtvrtek | 28. února 2019

Nezvykle teplé počasí v letošním únoru láká k projížďce stále více motorkářů. V loňském roce řešili členové České asociace asistenčních společností přes 3000 případů nepojízdných motocyklů. Celkem 70 % těchto zásahů zapříčinila porucha, zbytek tvořily nehody a pochybení řidiče.

Stáhnout dokument

Kontakt pro média

Aleš Povr

608 272 217

press@caas.cz

 

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz