Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Pro média

Tiskové zprávy

Asistenční společnosti se připravují na rušný velikonoční víkend na silnicích

Středa | 17. dubna 2019

Velikonoční svátky s sebou každoročně přináší intenzivnější provoz na silnicích a tím i vyšší pravděpodobnost, že někteří řidiči do cíle nedojedou kvůli poruše nebo dopravní nehodě. Motoristům v nouzi pomáhají asistenční společnosti, podle České asociace asistenčních společností během Velikonoc vyjedou jejich pracovníci až k 2000 případům.

Stáhnout dokument

Asistenční společnosti ročně pomohou 3 tisícům motorkářům

Čtvrtek | 28. února 2019

Nezvykle teplé počasí v letošním únoru láká k projížďce stále více motorkářů. V loňském roce řešili členové České asociace asistenčních společností přes 3000 případů nepojízdných motocyklů. Celkem 70 % těchto zásahů zapříčinila porucha, zbytek tvořily nehody a pochybení řidiče.

Stáhnout dokument

Od prosince 2018 využilo asistenční pomoc již téměř 26 tisíc motoristů

Pátek | 18. ledna 2019

Dosavadní zimní sezóna na českých silnicích si vyžádala téměř 26 tisíc situací, kdy motoristům v nouzi pomohly asistenční společnosti. Vychází to ze statistiky výjezdů členů České asociace asistenčních společností od začátku prosince 2018 doposud.

Stáhnout dokument

Česká asociace asistenčních společností pomáhá již 10 let

Pátek | 30. listopadu 2018

Deset let působení na českém trhu letos slaví Česká asociace asistenčních společností (ČAAS) sdružující čtyři nejvýznamnější poskytovatele těchto služeb v ČR, kteří stojí například za projekty Nehodového centra pojišťoven, koordinovaném postupu u škod velkého rozsahu, či její členové obsluhují Linku pomoci řidičům 1224.

Stáhnout dokument

Začátek zimní sezóny: až 20 % motoristů podceňuje správné obutí vozu

Pondělí | 29. října 2018

Na začátku zimní sezóny však podle České asociace asistenčních společností jezdí zhruba 15-20 % řidičů na nevhodných či zcela špatných pneumatikách. Nejčastěji jde o nedostatečný vzorek (sjeté pneu), nebo včas nepřezují na vhodné zimní pneumatiky.

Stáhnout dokument

Asistenční společnosti pomohou ročně 2000 motoristů při záměně paliva

Čtvrtek | 11. října 2018

Od 12. října 2018 se sjednotí značení paliva na evropských čerpacích stanicích. Podle členů České asociace asistenčních společnosti (ČAAS), se však výrazně nesníží počet motoristů, kteří u čerpací stanice sáhnou po špatné pistoli a natankují do svého vozidla jiné palivo. Ročně asistenční společnosti vyjedou zhruba ke 2000 případů.

Stáhnout dokument

Kontakt pro média

Aleš Povr

608 272 217

press@caas.cz

 

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz