Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Pro média

Tiskové zprávy

Sníh a led na silnicích – motoristům v nouzi pomůže asistenční společnost

Středa | 13. ledna 2021

Sněhová pokrývka a silný mráz v současnosti komplikuje život motoristům. Členové České asociace asistenčních společností (ČAAS) ročně zasahují v průměru u 10.000 případů vozů nepojízdných kvůli mrazu. Nejčastějšími poruchami byly vybité autobaterie, poruchy motoru a zamrzlé palivo, výjimkou nejsou ani nehody.

Stáhnout dokument

Domácí asistence v době COVID-19

Čtvrtek | 10. prosince 2020

Během podzimní vlny pandemie musela většina lidí trávit více času ve svých domovech kvůli omezení pohybu, práci na homeoffice i online výuce dětí. Nové situaci přizpůsobily asistenční společnosti poskytované služby zaměřené na praktickou pomoc lidem v domácnosti od řešení havárie, opravy rozbitého spotřebiče, po otevření zabouchnutých dveří.

Stáhnout dokument

Špatné počasí na začátku zimy „zaskočí“ až 20 % řidičů, letos přišlo již v půlce října

Čtvrtek | 29. října 2020

Podle zákona mají řidiči povinnost od 1. listopadu používat zimní pneumatiky, pokud může být na silnici sníh, námraza či led. Špatné počasí je však může zaskočit i dříve, jak ukázala studená fronta, která motoristy trápila od 12. října. Podle ČAAS zapříčinilo v dotčených krajích až o desítky procent více asistenčních zásahů oproti průměru.

Stáhnout dokument

Koronavirus zvýšil nároky na asistenční zásahy v zahraničí, zájem o cestování v zahraničí klesá

Středa | 30. září 2020

Omezení spojená s koronavirem značně snížila možnosti cestování Čechů do zahraničí. Potvrzuje to bilance České asociace asistenčních společností (ČAAS), která během letních prázdnin zaznamenala více než 85% pokles realizovaných asistenčních zásahů v cestovní asistenci.

Stáhnout dokument

Asistenční společnosti: o prázdninách meziročně klesl počet zásahů na silnicích o 40 %

Čtvrtek | 17. září 2020

Podle členů České asociace asistenčních společností (ČAAS) zasahovala jejich asistenční vozidla během července a srpna 2020 u téměř 51 tisíc nepojízdných vozidel v ČR i v zahraničí, což je o 40 % méně než vloni.

Stáhnout dokument

Češi tráví dovolenou v tuzemsku, cyklistům pomůže v nouzi asistence

Úterý | 11. srpna 2020

Cyklistické výlety mohou sportovcům pokazit poruchy či dokonce nehody. Cyklistům v takových situacích pomohou asistenční společnosti. Cykloasistenci mohou využít jak jednotlivci, tak rodina, a chrání nová i starší kola, zajímavostí je také služba pro elektrokola, koloběžky a elektrokoloběžky.

Stáhnout dokument

Kontakt pro média

Aleš Povr

608 272 217

press@caas.cz

 

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz