Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Aktuality

Aktuality

Koronavirus ze silnic motorky nevyhnal, asistenční společnosti motorkářům pomáhaly častěji

Čtvrtek | 22. dubna 2021

Pandemie v minulém roce neomezila vyjížďky motorkářů, podle členů ČAAS, kteří zasahují také u nepojízdných motorek. V loňském roce řešili 2044 případů, tedy o 14 % více než v roce 2019. V loňském roce řešili 2044 případů, tedy o 14 % více než v roce 2019. Nejčastěji motorkáře „zastaví“ porucha stroje, ve 40 % případů se jedná o nehody.

Více informací

Deník Aha! - Pozor na výmoly po zimě

Čtvrtek | 18. března 2021

Na problémy, které motoristům způsobují výmoly po zimě, upozornil také deník AHA!. Článek včetně vyjádření prezidenta ČAAS, Petra Bolda, je k přečtení zde: https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/181202/radce-motoristum-kdo-zaplati-skody-na-pneumatikach-po-vymolech.html

Více informací

Výmoly a štěrk – nejčastější „jarní“ viníci zničených pneumatik

Úterý | 9. března 2021

Zatímco zima pomalu končí, problémy řidičům přidělávají nově vzniklé výmoly a zbytky posypových materiálů na silnicích. Právě ty stojí podle zkušeností členů České asociace asistenčních společností za řadou dopravních nehod v této roční době. Za rok 2020 provedli členové ČAAS více než 21 tisíc asistenčních zásahů v důsledku defektu pneumatiky.

Více informací

Sníh a led na silnicích – motoristům v nouzi pomůže asistenční společnost

Středa | 13. ledna 2021

Sněhová pokrývka a silný mráz v současnosti komplikuje život motoristům. Členové České asociace asistenčních společností (ČAAS) ročně zasahují v průměru u 10.000 případů vozů nepojízdných kvůli mrazu. Nejčastějšími poruchami byly vybité autobaterie, poruchy motoru a zamrzlé palivo, výjimkou nejsou ani nehody.

Více informací

Pojištění odpovědnosti má sjednáno

pouze 30 % občanů,

přestože jej 9 z 10 Čechů považuje za užitečné.

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz