Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Aktuality

Vloni vzrostl zájem veřejnosti o asistenční pomoc o 30 %

Podle České asociace asistenčních společností (ČAAS) roste zájem veřejnosti o asistenční služby, meziročně stoupl počet poskytnutých asistenčních zásahů o 30 %.  Lidé nejčastěji využívají odbornou pomoc své pojišťovny s nepojízdným automobilem, při zdravotních obtížích na dovolené v zahraničí a k havárii v domácnosti. Meziročně nejvíce vzrostl počet případů domácí asistence, tedy přivolání řemeslníka k havárii v domácnosti. Novinkami pro veřejnost, jejichž popularita významně roste, je asistenční pomoc při problémech s počítačem, ale také video chat s lékařem v případě zdravotních problémů na cestách. 

Motoristická asistence zažila boom, může za to Linka pomoci řidičům 1224

„V posledních letech zaznamenáváme výrazný počet zásahů asistenčních společností u porouchaných či havarovaných vozidel. Pojišťovny začaly ve větší míře poskytovat k havarijnímu pojištění či povinnému ručení také asistenční služby. S příchodem Linky pomoci řidičům výrazně vzrostlo povědomí motoristů o této pomoci s nepojízdným autem,“ říká Petr Bold, prezident ČAAS, která zastupuje čtyři nejvýznamnější asistenční společnosti působící na českém trhu. V roce 2017 pomohli členové ČAAS 300 tisícům řidičů při problémech s vozidlem, což meziročně představuje nárůst o 22 %. Nejčastěji si motoristé přivolají asistenční pomoc k porouchanému automobilu. Na místě se podle statistiky asociace podaří vyřešit přibližně 27 % událostí, ve zbytku případů je nutné vůz profesionálně odtáhnout do autoservisu. V průběhu roku je nejvíce asistenčních zásahů v lednu a únoru, kdy je vlivem chladného počasí nejčastější příčinou porucha autobaterie, či problémy se startováním. Velmi vytíženým obdobím je také léto, kdy rostou nároky na pomoc v zahraničí řidičům, kteří volí pro dopravu na dovolenou auto.

V roce 2017 rovněž začali členové ČAAS zajišťovat odtahy na vybraných dálnicích, které prostřednictvím Nehodového centra pojišťoven nařídí Policie ČR. „V loňském roce bylo nutné realizovat pouze několik odtahů na dálnicích přivolaných prostřednictvím Nehodového centra pojišťoven. Na tyto zásahy je však kladen velký důraz, protože nepojízdné vozidlo blokující dálnici zde tvoří velmi nebezpečnou překážku a naše asistenční či odtahové vozidlo musí být na místě velmi rychle,“ komentuje spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic Marek Jaroš, generální ředitel společnosti Global Assistance, která Nehodové centrum pojišťoven společně se společností Europ Assistance obsluhuje.

Čechy v cizině trápí hlavně drobné úrazy, přes to existují i zásahy za miliony korun

Po motoristech potřebují nejčastěji pomoc asistenční společnosti lidé na dovolených, v roce 2017 se podle ČAAS uskutečnilo téměř 90 tisíc zásahů, meziročně se jedná o nárůst o 26 %. Mezi nejoblíbenější cíle českých turistů patří tradičně Slovensko, Chorvatsko, dále Itálie, Turecko, Egypt a Řecko. Zde asistenční pracovníci nejčastěji řeší ošetření klientů ve zdravotních zařízeních z důvodů zažívacích obtíží, nachlazení a drobných úrazů končetin. Ze zámořských destinací roste obliba Asie a Spojených států amerických. „Stále častěji řešíme také případy asistencí i v exotičtějších destinacích, především v Thajsku a Indonésii. Zde bohužel asistujeme i u vážnějších dopravních nehod našich klientů, především na skútrech a jiných dopravních prostředcích,“ doplňuje Libor Diepolt, viceprezident ČAAS a ředitel asistenční společnosti Euro-center Prague. Pro letošní rok jsme připravili pro klienty, kteří cestují do zahraničí, zajímavou novinku v podobě videochatu s lékařem. Přes své mobilní zařízení anebo počítač s internetem budou moci klienti s naším lékařem konzultovat své zdravotního obtíže v reálném čase a v českém jazyce,“ představuje novou službu využívající moderní technologie Zbigniew Macura, provozní ředitel Allianz Worldwide Partners pro ČR a SR, a člen ČAAS.

Češi si zvykají řešit havárie v domácnosti s asistencí

Procentuálně nejrychleji rostl v loňském roce zájem veřejnosti o tzv. domácí asistenci, konkrétně to bylo téměř 22 tisíc případů. Nejčastěji se jedná o přivolání řemeslníka k havárii vody, plynu či elektřiny v domácnosti. Meziročně vzrostl počet těchto asistenčních zásahů o 35 %.  „Klienti si již zvykli na to, že si mohou k pojištění majetku sjednat i pomoc v případě různých problémů. Domácí asistenci si již zažili a v současné době se jedná o nejdynamičtější oblast asistenčních služeb. Kromě běžných typů zásahů v domácnosti, jakým je například nonstop možnost vyslání řemeslníka, jsme vloni zaznamenali opravdu velký zájem klientů o opravy spotřebičů a také nově u IT asistence, kde jsme nejčastěji řešili problémy s přihlášením do počítače, únik či ztrátu dat a zavirování počítače,“ říká o nových trendech Vladimír Fuchs, viceprezident České asociace asistenčních společností a ředitel asistenční společnosti Europ Assistance.


Další články

O prázdninách využilo pomoc asistenční společnosti o 16 %...

20/09
2018

Od 1. července do 2. září 2018 využilo pomoc asistenční společnosti (členů České asociace asistenčních společností) téměř 53 ti...

Rozhovor s prezidentem ČAAS na MESEC.CZ

06/09
2018

O lovcích nehod si povídal prezident ČAAS, Petr Bold, s redaktorkou ekonomického portálu MESEC.CZ.

Asistenční společnosti pomohou ročně 2000 motoristů při...

14/08
2018

Ročně asistenční společnosti vyjedou zhruba ke 2000 případů záměny paliva, z čehož je pouze 13 % případů v zahraničí, kde bývaj...

Víte, že

u většiny pojišťoven

získáváte sjednáním pojištění základní balíček asistenčních služeb? Tyto služby jsou vám k dispozici 24 hodin denně 365 dní v roce. Zajistí vám rychlou pomoc a asistenční servis v ČR i v zahraničí,
komunikují v českém jazyce.

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz