Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Aktuality

Čechy láká zahraniční dovolená více než loni. Asistenční společnosti pružně reagují na protiepidemic

 Se specifiky letošní prázdninové sezóny se každodenně potýkají nejvýznamnější asistenční společnosti působící na českém trhu (Global Assistance, Europ Assistance, Allianz Partners a Euro Center). I v době plné dynamických změn pomáhají „dovolenkářům“ v zahraničí při zdravotních obtížích, problémech s nepojízdným autem i v dalších situacích, které mohou čas na aktivní i pasivní odpočinek výrazně znepříjemnit. „Očekáváme, že počty klientů v cizině budou výrazně nad loňským rokem, ale stále zhruba na úrovni 50 až 60 % v porovnání s posledním předcovidovým rokem 2019. S koronavirem je již obecně více zkušeností, rovněž se zvyšuje se proočkovanost v populaci a mnohem více lidí již covid-19 prodělalo. Protiepidemická opatření se však v řadě států mění prakticky ze dne na den a je nutné situaci nepřetržitě sledovat. I díky domu roste význam asistenčních služeb, které pomohou v zahraničí řešit téměř všechny nepříjemnosti bez ohledu na to, zda za ně může covid-19 či nikoli,“ komentuje současnou situaci Jurij Kostaš z asistenční společnosti Europ Assistance.

 

Chorvatsko autem? S nepojízdným vozem zde pomůže česká odtahovka

Chorvatsko je oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů. Právě v letoviscích na pobřeží Dalmácie očekávají členové ČAAS nárůst počtu zásahů oproti roku 2020 dokonce o 40 až 50 %. Každoročně zřizují asistenční společnosti v turistické sezóně přímo v Chorvatsku svá technická stanoviště s česky hovořící posádkou, a nejinak tomu je i během letošního léta. „Školíme naše koordinátory a jsme s našimi zahraničními partnery v těsném kontaktu, abychom zajistili stejný nebo dokonce vyšší rozsah služeb a poskytli co nejrychlejší pomoc českým motoristům,“ říká Marek Jaroš, ředitel asistenční společnosti Global Assistance. Výhodou je možnost komunikace v českém jazyce, ale také spolehlivé doporučení nejvýhodnějšího servisu, poskytnutí českého náhradního vozidla a v případě potřeby i převoz vozidla na opravu do ČR.

Dostupná zdravotní péče v cizině i v době pandemických opatření

Na změnu v poskytování zdravotní péče pro české turisty v zahraničí v souvislosti s koronavirem zareagovaly také asistenční společnosti a rozšířily spektrum zdravotní asistence i v případě onemocnění covid-19. „V některých destinacích jsou určeni speciální covid lékaři, kliniky nebo nemocnice, které se specializují na péči o tyto nemocné. Přijímání pacientů je v době koronaviru administrativně složitější, rovněž jsou kladeny vyšší nároky na partnerská zdravotnická zařízení, se kterými spolupracujeme,“ přibližuje situaci ohledně zdravotní péče v cizině Petr Skok, obchodní ředitel společnosti Euro-Center, která se specializuje na poskytování cestovní asistence.

 

Členové ČAAS nabízí také konzultace při zdravotních obtížích s česky hovořícím zdravotníkem. Tuto praktickou službu zajišťuje mj. také asistenční společnost Allianz. „Nově jsme spustili službu Dr. Chat a Lékaře na telefonu, tedy zdravotní asistenci na dálku. V případě zdravotních obtíží nebo dotazů se klient buď spojí s naší asistenční linkou nebo navštíví chatovací aplikaci na www.medickaasistence.cz, kde se mu bude věnovat některý z našich zasmluvněných lékařů,“ vysvětluje Zbigniew Macura, provozní ředitel Allianz Partners pro ČR a SR a viceprezident ČAAS. Konzultace s českým lékařem je vítanou službou, protože zdravotník pomůže pacientovi vysvětlit situaci a postup místního lékaře.

Další články

Sražená zvířata jsou příčinou 4000 výjezdů asistenčních...

17/08
2021

Během léta musí řidiči na svých cestách automobilem do zaměstnání i na dovolenou být ostražití a myslet na riziko srážky se zvě...

Čechy láká zahraniční dovolená více. Asistenční společnosti...

21/07
2021

Letošní letní sezóna je velice specifická kvůli pravidlům pro cestování, které se rychle mění a jsou odlišná pro jednotlivé zem...

Asistenční společnosti pomáhají v tornádem poškozených...

29/06
2021

Členové České asociace asistenčních společností upravili svůj režim, aby dokázali okamžitě reagovat na zvýšenou poptávku po asi...

Víte, že

až 13 % rekreačních sportovců

způsobilo druhému škodu na zdraví nebo na majetku, která přímo souvisela s jejich sportovní činností? Nejčastěji šlo o zranění při lyžování, cyklo či inline stezkách či v bazénech. Náklady na úhradu škod při sportu činí stovky tisíc korun.

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz