Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Aktuality

Asistenční společnosti: o prázdninách meziročně klesl počet zásahů na silnicích o 40 %

Letošní letní motoristická sezóna byla kvůli dopadům koronavirových opatření odlišná od předchozích let.  Tradičně převažovaly zásahy na tuzemských silnicích, nejčastěji pak šlo o poruchy způsobené závadou motoru, defektem pneumatiky, převodovky nebo startérem či nehody vozidel.

Češi trávili dovolenou raději v tuzemsku

Kvůli obavám z nákazy Covid-19 i omezením při cestování do zahraničí zvolila řada českých občanů dovolenou v ČR. Potvrzují to zkušenosti asistenčních společností zastoupených v ČAAS. Během letošní letní sezóny členové asociace ČAAS poskytli asistenční pomoc 42 tisícům motoristů na území České republiky. Mezi nejčastější problémy motoristů patří podle statistiky asociace poruchy (motor, baterie, spojkový pedál, startér, chlazení), nehoda (střet vozidel, střet se zvěří, čelní sklo), vlastní zavinění (defekt pneu, vybitá baterie, zabouchnutí klíčů, záměna paliva).

 

Na dovolenou v cizině se jezdilo k „sousedům“, lákalo i Chorvatsko

 

Bilance realizovaných asistenčních zásahů ČAAS potvrzuje, že do zahraničí se letos vydalo méně řidičů. Letos v létě pomohly asistenční společnosti téměř 8 500 českým řidičům při cestách v zahraničí, což je výrazný pokles oproti minulému roku. „Češi tak zřejmě kvůli obavám z koronavirových opatření i dopravních komplikací na hranicích raději volili dovolenou v tuzemsku,“ zhodnotil letní sezónu Vladimír Fuchs, generální ředitel asistenční společnosti Europ Assistance a člen prezidia ČAAS. Vyšší podíl asistenčních zásahů v zahraničí pravidelně vykazují okolní země, tedy Slovensko, Rakousko, Německo a Polsko. V tradiční dovolenkové destinaci, Chorvatsku, pomáhaly českým řidičům v nouzi speciální asistenční týmy, které sem přes letní sezónu každoročně vysílají některé asistenční společnosti. „Jedná se o česká odtahová vozidla s českou posádkou, která významně usnadní komunikaci s motoristou v nouzi,“ upřesňuje Marek Jaroš, ředitel asistenční společnosti Global Assistance. Letos tyto asistenční týmy zajistily 400 zásahů, nejčastěji operovaly u severního pobřeží Chorvatska.

 

„Asistenční zásahy provádíme stále za přísných bezpečnostních opatření. Pokud je nutné převézt nepojízdné vozidlo do servisu, nabízíme klientům možnost přepravy náhradním vozidlem,“ říká Zbigniew Macura, provozní ředitel Allianz Partners pro severní a východní Evropu a viceprezident ČAAS. Odtahová vozidla jsou po každém výjezdu pravidelně dezinfikována a řidiči dodržují pravidla omezeného kontaktu a používají roušky a ochranné prostředky.

 

Další články

Sníh a led na silnicích – motoristům v nouzi pomůže...

13/01
2021

Sněhová pokrývka a silný mráz v současnosti komplikuje život motoristům. Členové České asociace asistenčních společností (ČAAS)...

ČAAS pro ČT: Zimní počasí trápí řidiče

11/01
2021

Sněžení a mrazy trápí řidiče po celé republice. O tom, jak správně postupovat, pokud motorista v zimě zůstane s nepojízdným aut...

Praktické služby domácí asistence v době COVID-19

10/12
2020

Během podzimní vlny pandemie musela většina lidí trávit více času ve svých domovech kvůli omezení pohybu, práci na homeoffice i...

Víte, že

až 13 % rekreačních sportovců

způsobilo druhému škodu na zdraví nebo na majetku, která přímo souvisela s jejich sportovní činností? Nejčastěji šlo o zranění při lyžování, cyklo či inline stezkách či v bazénech. Náklady na úhradu škod při sportu činí stovky tisíc korun.

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz