Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. OK

Aktuality

Češi tráví dovolenou v tuzemsku, cyklistům pomůže v nouzi asistence

Řada Čechů zvolila kvůli situaci s omezením cestování do zahraničí kvůli nákaze COVID-19 pro letní dovolenou tuzemské destinace. Cyklistické výlety mohou sportovcům pokazit poruchy či dokonce nehody. Cyklistům v takových situacích pomohou asistenční společnosti. Cykloasistenci mohou využít jak jednotlivci, tak rodina, a chrání nová i starší kola, zajímavostí je také služba pro elektrokola, koloběžky a elektrokoloběžky. Česká asociace asistenčních společností od začátku letošní sezóny eviduje 20 řešených asistenčních zásahů u cyklistů. Oproti minulému roku počet případů roste, což potvrzuje rostoucí zájem i povědomí o asistenční pomoci.

 

„Asistence zahrnuje opravu defektu jízdního kola na místě, nejčastěji se jedná o píchlou duši či prasklý řetěz. V případě vážnějších poruch vyhledáme a zajistíme transport nepojízdného jízdního kola do nejbližšího cykloservisu a převoz klienta k autu nebo do hotelu,“ říká Marek Jaroš, ředitel asistenční společnosti Global Assistance. Pracovníci asistenčních společností disponují vybavením pro odstranění lehčích závad přímo v terénu. „Pro zásah je třeba, aby se cyklista dostal na veřejnou komunikaci, tam již dokážeme zajistit pomoc výjezdovým vozidlem, které se primárně pokusí vyřešit pomoc přímo na místě. Cena takové intervence se pohybuje do 1500 korun,“ vysvětluje Vladimír Fuchs, generální ředitel asistenční společnosti Europ Assistance a člen prezidia ČAAS.

 

Turisté s oblibou vyrážejí na cyklistické výlety také do zahraničí. „Cykloasistence platí pouze na území České republiky s dosahem 50 kilometrů za hranice okolních států, tedy Slovenska, Polska, Německa a Rakouska. Proplacení náhradního jízdního kola, v případě poruchy v zahraničí, je možné, a to po celé Evropě, ale po návratu do ČR je nutné doložit poruchu a účtenku z půjčovny kol. Limitem pro proplacení půjčení náhradního kola jsou 2.000 korun, u elektrokola je to dvojnásobek,“ upřesňuje podmínky cykloasistence Zbigniew Macura, provozní ředitel Allianz Partners pro severní a východní Evropu a viceprezident ČAAS.

 

Co dělat v případě nehody či poruchy kola a jak si přivolat cykloasistenci:

 

  • V případě nehody či poruchy se cyklista musí i s kolem přemístit na bezpečné místo tak, aby nepřekážel silničnímu provozu a neohrozil tak sebe nebo jeho další účastníky.
  • Poté zavolá na asistenční linku a počká na příjezd asistenčního vozu. Přivolaná silniční a odtahová služba jízdní kolo na místě buď opraví, a pokud to není možné, zajistí převoz kola do opravny.
  • Cykloasistence platí pouze na území České republiky s dosahem 50 km za hranice okolních států (tj. Slovenska, Polska, Německa a Rakouska).
  • V případě zranění je třeba volat příslušné složky Integrovaného záchranného systému.
  • Cyklista by měl dodržovat pravidla bezpečné jízdy a používat ochranné pomůcky (helma, chrániče). Musí dodržovat platné předpisy např. pro vstup do národních parků, nesmí vjíždět mimo cesty vyznačené pro cyklisty.
  • Cykloasistence platí pro zásahy na veřejných komunikacích. Pokud se klient nachází mimo tyto komunikace, musí nepojízdné jízdní kolo dopravit na nejbližší silnici, kam může zajet asistenční vozidlo.

 

Související dokumenty

Češi tráví dovolenou v tuzemsku, cyklistům pomůže v nouzi asistenceÚterý | 11. srpna 2020

Další články

"Nepodceňujte ztrátu registrační značky": radí ČAAS v Autosalonu

13/10
2020

Pro Autosalon jsme připravovali za ČAAS vyjádření k tématu ztráty či odcizení registrační značky. Celý článek včetně praktickýc...

Koronavirus zvýšil nároky na asistenční zásahy v zahraničí, ...

30/09
2020

Česká asociace asistenčních společností (ČAAS) během letních prázdnin zaznamenala více než 85% pokles realizovaných asistenčníc...

Prezidium ČAAS

23/09
2020

Dne 23. 9. 2020 zasedalo prezidium České asociace asistenčních společností a volilo nové vedení asociace. Přítomní členové ČAAS...

Víte, že

u většiny pojišťoven

získáváte sjednáním pojištění základní balíček asistenčních služeb? Tyto služby jsou vám k dispozici 24 hodin denně 365 dní v roce. Zajistí vám rychlou pomoc a asistenční servis v ČR i v zahraničí,
komunikují v českém jazyce.

Naši členové

Euro Center Prague europ assistance global assistance allianz